PRODUKTY - Lost Village

Prejsť na obsah
SORTIMENT PRODUKTOV
VILLAGE BYLINKOVÉ SYPANÉ ČAJE

V neporušenej prírode, na voňavých lúkach a v hlbokých lesoch, rastú tie pravé bylinky na liečivé čaje. Naše bylinky nie sú pestované na plantážach, a to je hlavný rozdiel v ich vysokej kvalite. Naši bylinkári vedia, že niektoré bylinky rastú len pod skalami pri potoku, alebo na kraji lesa, prípadne na lesných rúbaniskách. A že ich treba zbierať práve vtedy a práve tak. Po nazbieraní byliniek nasleduje proces sušenia, mletia alebo drvenia, a nakoniec balenia. Po dokončení môžu liečivé čaje pomáhať pri liečbe mnohých chorôb.
Lipa
Lípa
50g
Repík Lekársky
Řepík Lékařský
50g
Šípky
Šípek
50g
Žihľava
Kopřiva
50g
Harmanček
Heřmánek
50g
Rebríček
Řebříček obecný
50g
Prvosienka jarná
Prvosenka jarní
50g
Levanduľa
Levandule
50g
Baza čierna
Bez černý
50g
Trezalka
Třezalka
50g
VILLAGE SIRUPY

Sirupy VILLAGE vyrábame oko čistý, prírodný produkt bez pridania umelých esencií, sladidiel alebo "éčok". Vsadili sme na prírodné konzervonty obsiahnuté v cukre, použitých ingredienciách a proces posterizácie. Dávame si záležať na kvalite surovín, ktoré používame. Naše sirupy sú vhodné na prípravu osviežujúcich limonád, sódy, alebo ľadových čajov. Počas chladných zimných mesiacov sú výborným dodatkom do bylinkových čajov a prirodzene podporujú imunitu organizmu.
Malina
Malina
0,33 litra
Čučoriedka
Borůvka
0,33 litra
Baza čierna-Šípky
Černý bez-Šípek
0,33 litra
Čierna ríbezľa
Černý rybíz
0,33 litra
Lesná jahoda
Lesní jahoda
0,33 litra
Zázvor
Zázvor
0,33 litra
Višňa
Višeň
0,33 litra
Lesná zmes
Lesní směs
0,33 litra
VILLAGE MEDOVINA

VILLAGE medovina vzniká prírodným kvasením medového roztoku pomocou ušľachtilej kultúry vínnych kvasiniek. Prvou fázou výroby medoviny je varenie medového roztoku, ktorý so následne po vychladení zakváša vínnymi kvasinkami. Po uvarení a zakvasení prebieha cca 2-3 mesiace búrlivé kvasenie, počas ktorého sa vyprofilujú základné chuťové a vôňavé vlastnosti budúcej medoviny. Následne sa medovina stáča do dozrievacích tankov kde zhruba 6-9 mesiacov dozrieva. Počas tohto obdobia sa medovina čistí a postupne naberá výsledné chuťové a vôňové vlastnosti. Nakoniec sa medovina niekoľkokrát filtruje o môže sa plniť do fliaš.
VILLAGE medovina v sebe spája liečivé účinky a výnimočnosť chuti a vône použitého medu, bylín o korenín. V jednom litri medoviny je až 0,5kg kvetového medu. Med blahodárne pôsobí pri poruchách tráviaceho ústrojenstva, srdcovocievneho systému, známe sú protizápalové a antibakteriálne účinky medu predovšetkým pri zápaloch hrdla a horných dýchacích ciest. Ak sa medovina konzumuje v primeraných množstvách (1-2 dcl denne), na ľudský organizmus pôsobí pozitívne aj samotný alkohol vzniknutý pri kvasení medu, keďže povzbudzuje látkovú premenu, prekrvenie a reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Pre jej údajné afrodiziokálne účinky je považovaná aj za nápoj lásky.
0,33 litra
Tento skvelý nápoj má dlhú históriu a bohatú tradíciu. Siaha ďaleko do staroveku. Naši slovanskí predkovia boli národom, ktorí mu hojne holdovali. Používalo sa nie len v každodennom živote, ale aj pri obradných rituáloch. Preto sme umiestnili na fľašu medoviny VILLAGE™ "rúnický kruh ochrany", ktorý naši predkovia často používali aj pri výrobe jedál alebo nápojov.
VILLAGE MED

Med
Je až neuveriteľné, koľko námahy musia včely vynaložiť na výrobu jedného kilogramu medu. My si ich prácu vážime a s medom zaobchádzame ako so vzácnosťou. Včelí med ponúkame v 2 základných druhoch: kvetový a lesný.

Kvetový med
Prvý jarný med z nektáru ovocných stromov či repky olejnej, neskôr med zo slnečnice, ďateliny, lúčnych kvetov z celého územia Slovenska. Med je ľahko stráviteľný, pretože obsahuje jednoduché cukry glukózu a fruktózu, ktoré sa rýchlo vstrebú do krvi čím sú pre ľudský organizmus rýchlym zdrojom energie. Navyše má med vďaka množstvu prírodných látok aj povzbudzujúce účinky – rastlinné hormóny, éterické oleje či aromatické látky.

570g
PRODUKTY LEROS

Rozumieme bylinkám, ctíme tradície a prinášame kvalitné výrobky plné vône, pohody a zdravia do každodenného života. Kvalitné bylinné čaje a ďalšie čajové zmesi dodávame na slovenský a český trh viac ako 60 rokov.
Teraz prichádzame s prémiovým radom 100% ovocných štiav a prvotriednych sirupov. Aj pri ich príprave maximálne dbáme na kvalitu surovín a spracovávame len čerstvé ovocie a bylinky od overených dodávateľov. Dodržujeme tradičné poctivé receptúry, ako ich poznali naše babičky, ktoré umožňujú v šťavách aj sirupoch uchovať väčšinu vitamínov a zdraviu prospešných látok bez použitia umelých konzervantov a ďalších  prídavných látok.
Na váš stôl tak dodávame čisto prírodné a zdravé produkty, bohaté na naozajstnú chuť a vôňu prírody. Šťavy a sirupy tradične lisované z čerstvého ovocia prevoňajú a osviežia každý váš deň.
ŠŤAVY LEROS

Šťavy lisujeme tradičným spôsobom z čerstvého ovocia a byliniek. Podobne ako naše babičky ovocie a bylinky vytlačíme, zahrejeme a naplníme do skla. Nenájdete v nich nič navyše, iba prírodu a poctivú prácu. Jednoduchá technológia výroby, založená na šetrnej pasterizácii, dovoľuje zachovať rad zdraviu prospešných látok, do štiav nepridávame umelé farbivá, aromatické látky ani konzervanty.  Šťavy nedosladzujeme. Veľmi starostlivo tiež strážime kvalitu surovín. Maliny, čučoriedky, šípky, čiernu bazu, granátové jablko aj voňavé bylinky vykupujeme od overených dodávateľov, s ktorými dlhodobo spolupracujeme. Šťavy sú tak plné naozajstných chutí a vôní.
ŠŤAVY LEROS BIO

BIO šťavy navyše pripravujeme výlučne z ovocia, ktoré pochádza z certifikovaných ekologicky pestovaných plodín. Pri ich pestovaní neboli použité umelé hnojivá, nevyužívajú sa multihektárové monokultúry, sady a polia sa nenachádzajú v blízkosti ciest a priemyselných areálov. Šetrný spôsob spracovania v režime BIO zachováva pravú chuť šípok, čučoriedok a malín a šťavy sú tak prirodzeným zdrojom vitamínov s garanciou BIO kvality. Čisto prírodné BIO šťavy tiež neobsahujú žiadne umelé farbivá, konzervanty ani iné dochucovadlá, nie sú dosladzované. Vychutnajte si zdravé osvieženie každý deň.
SIRUPY LEROS

Tradičnou metódou vyrábané sirupy prinesú do vášho domova celý rad lahodných chutí a vôní naozajstnej prírody. Osviežte sa plnou chuťou malín, čučoriedok, šípok či čiernej bazy, alebo výnimočnou chuťou púpavového kvetu, ibišteka či arónie (alebo čiernej jarabiny). Sirupy pripravované z čerstvého ovocia a vybraných byliniek majú veľmi vysoký podiel ovocnej zložky. Nedávame do nich žiadne konzervanty, farbivá ani kyselinu citrónovú. Prirodzená a šetrná technológia spracovania zachováva v sirupoch väčšinu vitamínov a blahodarných látok. Predstavujú tak zdravý a kvalitný doplnok vášho pitného režimu alebo skvelo dochutia váš obľúbený čaj.
100% OVOCNÉ ŠŤAVY LEROS

100% prírodné šťavy s príchuťou jabĺk, arónie či aceroly sú určené predovšetkým deťom. Deti si pochutnajú na dôverne známej chuti zrelých jabĺk v spojení s netradičnými plodmi a rodičia majú istotu, že dieťaťu ponúkli nápoj bez umelých farbív, konzervantov a pridaného cukru. Arónia, nazývaná tiež čierna jarabina, je navyše známa svojím vysokým obsahom antioxidantov, acerola je zase bohatým zdrojom vitamínu C. Smerujte svoje deti k prírode a ponúknite im kvalitné, chutné a zdravé osvieženie.
© Lost Village s.r.o. 2019
Návrat na obsah